октябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Республикада 2017 елның 11 октябренә 51,8 мең га (планнан 70%) мәйданнан 2 млн. тоннадан артык шикәр чөгендере җыелган.

Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районының Камай авылыннан КФХ башлыгы Илнур Хәйриев терлекчелек продукциясен җитештерү күләмнәрен арттыра.

2017 елның 12 октябрендә 10:00 сәгатьтә Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Россельхознадзорның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең контроль-күзәтчелек эшчәнлегендә хокук куллану практикасы нәтиҗәләре хакында ачык фикер алышу булачак.

“Татарстанның авыл хуҗалыгы фәнни-тикшеренү институты” ФДБФУ Мәскәүдә узган 19 нчы “Алтын көз – 2017” Россия агросәнәгать күргәзмәсендә авыл хуҗалыгы культураларының заманча үзебезнең сортларын булдыру өлкәсендә өр-яңа казанышларын һәм терлекчелек тармагында иң яхшы фәнни эшләнмәләрен күрсәтте.