ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында гражданнарның коммерциягә карамаган бакчачылык, яшелчәчелек һәм дача берләшмәләре чикләренә кадәр керү юлларын ремонтлау һәм реконструкцияләү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.

Бүген Министрлыкта районлаштыру өчен авыл хуҗалыгы культуралары сортларын билгеләү мәсьәләләре буенча комиссия утырышы узды.

Липецк шәһәрендә Russian Event Awards 2017 вакыйга туризмы өлкәсендәге Милли премия финалы узды. Аны Липецк өлкәсенең Мәдәният һәм туризм идарәсе.

Биектау районы кулланучылар берлегенең «Заготовитель» СЗПК (“Әзерләүче” авыл хуҗалыгының әзерләүче кулланучылар кооперативы) – республиканың уңышлы эшләүче кулланучылар кооперативларының берсе.