сентябрь, 2017 ел
дүшәмбе

Бүген Татарстан Републикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында структур бүлекчәләрнең һәм ведомство предприятиеләренең җитәкчеләре катнашында атналык оператив киңәшмә узды.

2017 елның 26 - 29 сентябрендә “Татарстанның агробизнес кадрларын яңадан әзерләү институты” өстәмә һөнәри белем бирү федераль дәүләт бюджет мәгариф учреждениесе базасында ветеринария табиблары өчен квалификация күтәрү курслары узачак.

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов Shenzhen World Food City Business Management & Development холдинг компаниясе генераль директоры урынбасары Тони Чэнь белән очрашты.

Татарстан Республикасы Ютазы муниципаль районының Иске Урыссу штп.ыннан крестьян-фермер хуҗалыгы башлыгы Илдар Насыйбуллин киләсе елда сарыклар тоту өчен терлекчелек бинасы төзүне планлаштыра.