Урып-җыю кампаниясе-2017: республика районнарында алдынгы комбайнчыларны бүләклиләр

2017 елның 19 августы, шимбә

Татарстанда быелгы урак өстенең кызган чагы. Урак алдынгыларын бүләкләргә дип кырларга муниципаль районнар башлыклары, башкарма комитетлар җитәкчеләре, районнарның авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәләре башлыклары чыгалар.

Шушы көннәрдә Чүпрәле муниципаль районында да урак алдынгыларын бүләкләделәр. Бүләкләр «Ак Барс Чүпрәле” ҖЧҖеннән – Валерий Храмовка, Петр Архиповка, Александр Юркинга, «Чынлы» ҖЧҖеннән – Илдус Зәмдихановка, Рәфикъ Шәйдулловка һәм «Мәхмүтов И.Ф.» КФХсыннан Газинур Мөхәммәтҗановка бирелде. Алдынгыларга бүләкләрне район башлыгы Александр Шадриков тапшырды һәм игенчеләргә алга таба уңышлар теләде.

Тәтеш районында районда беренчеләрдән булып 1 мең тоннадан артык ашлык суктырган комбайнчыларга акчалата премияләр тапшырылды. Болар: «Колос» АФ» ҖЧҖеннән Виталий Матвеев, «Содружество» ҖЧҖеннән Евгений Маврин һәм Николай Алешин. Шулай ук 750 тоннадан артык ашлык суктырган механизаторлар да бүләкләнде, болар: «Содружество» ҖЧҖеннән Сергей Филатов, Николай Авдеев һәм Хәйдәр Габдулин.