май, 2021 ел
дүшәмбе

Бөек Җиңүнең 76 еллыгы алдыннан без "Хезмәт кешеләре" рубрикасында авыл хуҗалыгы хезмәткәрләре - Бөек Ватан сугышында катнашучылар турында сөйли башлыйбыз. Шундыйларның берсе - Мөхәммәт Зарип улы Исхаков.

апрель, 2021 ел
дүшәмбе

Үзенең көндәлек хезмәте белән хөрмәт һәм абруй казанган гади кешеләр турында языла торган безнең «Хезмәт кешеләре» рубрикасының бүгенге герое авыл хуҗалыгында 43 елдан артык эшләгән Фәйзеләхәт Гаяз улы Фәсахов.

апрель, 2021 ел
сишәмбе

Үзләренең көндәлек хезмәтләре белән ихтирам һәм абруй казанган гади кешеләр турында языла торган безнең “Хезмәт кешеләре” рубрикасында бүгенге герой - авыл хуҗалыгында ярты гасыр эшләгән Шәйдуллин Шамил Зәйнулла улы. Бүген, 6 апрельдә, Шамил Шәйдуллинга 73 яшь тула.

дүшәмбе

Үзләренең көндәлек хезмәтләре белән абруй һәм ихтирам яулаган гади кешеләр турындагы безнең “Хезмәт кешеләре” рубрикасының бүгенге герое - ярты гасырдан артык авыл хуҗалыгында эшләгән, ә бүгенге көндә Чистай районында крестьян (фермер) хуҗалыгы башлыгы Мансур Зиннәтулла улы Хисмәтуллин.

җомга

Үзләренең көндәлек хезмәтләре белән ихтирам һәм абруй казанган гади кешеләр турындагы безнең «Хезмәт кешеләре» рубрикасының бүгенге герое - 21 елдан артык колхоз рәисе булып эшләгән Наил Салих улы Салихов.

сишәмбе

Көндәлек хезмәтләре белән хөрмәт һәм ихтирам яулаган гади кешеләр турында яза торган безнең «Хезмәт кешеләре» рубрикасының бүгенге герое - Мамадыш районының Түбән Ушма авылыннан Габделхак Шакиров. Бу елның 10 мартында аңа 100 яшь тулган булыр иде.

декабрь, 2020 ел
сишәмбе

Үзләренең көндәлек хезмәте белән хөрмәт һәм дан казанган гади кешеләр турында яза торган безнең «Хезмәт кешеләре» рубрикасының бүгенге герое - 22 елдан артык агроном булып эшләүче Альберт Газиз улы Хөснетдинов.

ноябрь, 2020 ел
сишәмбе

Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин РФ Дәүләт бүләкләре белән бүләкләү турындагы указга кул куйган. Документ хокукый мәгълүматның рәсми порталында басылып чыкты.

октябрь, 2020 ел
сишәмбе

Бүген безнең көндәлек хезмәтләре белән хөрмәт һәм абруй казанган гади кешеләр турында яза торган «Хезмәт кешеләре» рубрикасының герое - терлекчелек тармагында 40 елдан артык эшләүче Илья Иванович Яллин.

май, 2020 ел
дүшәмбе

Хезмәткәрләрнең эшен тиешле дәрәҗәдә оештыру һәм аларны кызыксындыру чәчү барышына җитди тәэсир итә. Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган киңәшмәдә Татарстан Республикасы Премьер министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров шуңа игътибар юнәлтте.