октябрь, 2016 ел
җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында Татарстан Республикасы гражданнарының коммерциягә карамаган бакчачылык, яшелчәчелек һәм дача берләшмәләре эшчәнлеген тәэмин итүнең актуаль мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.

2016 елның 22 октябреннән 24 декабренә кадәр һәр шимбә көнне Игенчеләр сарае каршындагы скверда Казан халкы һәм кунаклары өчен “Аграрийларда кунакта” дигән мәдәни-күңел ачу чарасы уздырылачак.

Кыр-басулардан соңгы яңалыклар һәм авыл хуҗалыгы техникасын кышкы чорга әзерләүнең барышы турында бүген Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрының беренче урынбасары Николай Титов Татарстан Республикасы Хөкүмәте Йортында узган киңәшмәдә сөйләде.

Авыл хуҗалыгы продукциясен сату ярминкәләре шимбә көнне, 22 октябрьдә, Казан шәһәренең 10 мәйданчыгында узачак.

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Зәй районының чөгендер игүчеләрен шикәр чөгендерен җыюны тәмамлау белән котлап, Зәй муниципаль районы башлыгы Рәзиф Кәримов исеменә телеграмма җибәрде.