июнь, 2017 ел
дүшәмбе

«Минем кече Ватаным» VIII Бөтенроссия иҗат эшләре конкурсына эшләр кабул итү срогы 2017 елның 16 июненә кадәр озайтылды.

Шушы көннәрдә Татарстан Республикасы Актаныш муниципаль районының «Эконом» ҖЧҖ җәйге лагере территориясендә иң яхшы белгечләр – сыер савучылар, зоотехниклар һәм лаборантлар исемен алуга конкурслар узды.

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында азык әзерләү техникасының һәм азыксаклагычларның 2017 ел сезонына әзерлегенә багышланган смотр-конкурслар үткәрү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.

Татарстан Республикасы Арча муниципаль районының “Казанка” АФ ҖЧҖ базасында “Яңа туган бозауларны тоту һәм карау. Эре мөгезле терлекләрне җәйге лагерьларда тоту» темасына семинар-киңәшмә узды.