Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районында сабанчылар ярышы узды

2016 елның 27 мае, җомга

Татарстан Республикасы Азнакай муниципаль районының «Марс» ҖЧҖендәсабанчылар ярышы узды.

Ярышларны муниципаль район башлыгы Марсель Шәйдуллин башлап җибәрде.

«Мондый ярышлар бик кирәк, - диде «Марс» ҖЧҖеннән Ильйәнур Нуриев. - Монда без башка хуҗалыклардан таныш тракторчылар белән очрашабыз һәм үзара тәҗрибә уртаклашабыз».

«Чәчүләр беткәч, без һәр елны шундый ярышлар уздырып, үз осталыкларыбызны күрсәтеп, рәхәтләнеп ял итеп алабыз», - дип сөйләде “Социалистик Хезмәт Герое Кәримов Ф.Ш.” ис. ҖЧҖ механизаторы РәисГарипов.

Туфракны каплатып эшкәртүдә конкурс йомгаклары буенча 1 нче урынны «Азнакай» агрофирмасы» ҖЧҖенең «Урманай» бүлекчәсеннән Линар Миргазыянов алды, 2 нче урынны - «Азнакай» агрофирмасы» ҖЧҖенең «Сарлы» бүлекчәсеннән Фердинанд Исмәгыйлев, 3 нче урынны«Габдрахманов» КФХыннан Альберт Гафаров алды.

Туфракны каплатмыйча эшкәртүдә 1 нче урында - «Марс» ҖЧҖеннән Радик Шәймиев, 2 нче урында -«Эстәрле» ҖЧҖеннән Илнур Җиһаншин һәм 3 нче урында - «Тукай» ҖЧҖ хуҗалыгыннан Инсаф Мияссар.