июль, 2021 ел
җомга

Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы «Агропрогресс» грантларын бирүгә авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләрнең проектларын конкурс нигезендә сайлап алу өчен документлар кабул итә башлау турында игълан итә. Төп шарт - еллык керем 120 млн. сумнан артмаска тиеш. Программада крестьян (фермер) хуҗалыклары, шәхси ярдәмче хуҗалык алып баручы гражданнар, шәхси эшкуарлар һәм авыл хуҗалыгы кулланучылар кооперативлары катнаша алмый.

июль, 2019 ел
чәршәмбе

Фермерларга  һәм  авыл  хуҗалыгы кооперациясен  үстерүгә  ярдәм  мәсьәләләрен  23  июльдә  районнарның  Авыл хуҗалыгы  һәм азык-төлек  идарәләре  башлыклары  катнашында    видеоконференция режимында     узган киңәшмәдә карадылар,  ул  Татарстан Республикасы  авыл  хуҗалыгы  һәм азык-төлек  министры  урынбасары      Ришат  Хәбипов  рәислегендә  узды.

февраль, 2019 ел
дүшәмбе

«Узган ел республикада авылда кече эшкуарларга грант ярдәме күләме шактый артты, ул 878 млн. сумга җитте. Бу - 353 млн. сумга, ягъни 2017 елга караганда 67,2%ка күбрәк», – дип сөйләде Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры урынбасары Ришат Хәбипов.