май, 2016 ел
чәршәмбе

Бүген Зәй муниципаль районында “Восток” агрофирмасы” ҖЧҖнең “Тукай” бүлекчәсе механизаторлары беренчеләрдән булып терлек азыгы әзерләүгә керештеләр.

Бу елның 19 - 20 маенда Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгында “2015-2017 елларга Татарстан Республикасында крестьян (фермер) хуҗалыклары базасында гаилә терлекчелек фермаларын үстерү” ведомство программасында катнашучы крестьян (фермер) хуҗалыкларын сайлап алу буенча конкурс комиссиясе утырышы узачак.

Бу елның 14 маенда «Казан» агросәнәгать паркы» ААҖ мәйданчыгында предприятиенең ачылу вакытына 3 ел тулу уңаеннан бәйрәм тантанасы булып узды.

2016 елның 18 маена тулаем республика буенча сабан культуралары 1653,7 мең га мәйданда чәчелде, бу планнан 95% тәшкил итә.