сентябрь, 2020 ел
чәршәмбе

Бу хакта бүген Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы коллегиясе утырышында Татарстан Республикасы Президенты хәбәр итте, анда ведомствоның 2019 елгы эш нәтиҗәләре каралды һәм 2020 елга стратегик бурычлар билгеләнде.

җомга

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Алтынчы Елга авылында (Балык Бистәсе муниципаль районы) гамәлгә ашырылган «сатучысыз кибет» проекты белән танышты. Аның белән бепгә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров йөрде.

чәршәмбе

Бүген көннең икенче яртысында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Кама Тамагы муниципаль районына эш сәфәре белән килде. Сәфәрнең төп максаты - урып-җыю эшләренең барышы һәм республика кырларындагы оператив вәзгыять белән танышу. Эш сәфәре барышында аның белән бергә Татарстан Республикасы вице-премьеры - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров йөрде.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Тәтеш муниципаль районына эш сәфәре белән барды, анда ул урып-җыю кампаниясе темпларын һәм социаль-мәдәни учреждениеләрне капиталь ремонтлау буенча республика программаларын гамәлгә ашыруның барышы белән танышты. Эш сәфәре барышында аның белән бергә Татарстан Республикасы вице-премьеры - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров йөрде.

Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Буа муниципаль районында булды. Сәфәрнең төп максаты - урып-җыю кампаниясенең барышы һәм урыннарда республика программаларының гамәлгә ашырылуы белән танышу. Эш сәфәре барышында аның белән бергә Татарстан Республикасы вице-премьеры - Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров йөрде.

дүшәмбе

Бүген иртән Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Ютазы муниципаль районына эш сәфәре белән барды. Аның белән бергә Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров йөрде.

Татарстан Республикасы Президенты Ютазы районы «Уңыш» ҖЧҖенең язгы арпа кырында булды.

пәнҗешәмбе

Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгы «Россия Федерациясе иминлеген тәэмин итү максатларында аерым махсус икътисадый чаралар күрү турында» Россия Федерациясе Президентының 2014 елның 6 августындагы 560 номерлы Указы белән кертелгән азык-төлек эмбаргосының алты еллык эшенә йомгак ясады. Бу вакыт эчендә Россиянең АПК секторы сизелерлек үсеш динамикасын күрсәтте - бүген Россия үзен төп азык-төлек продуктлары белән тулысынча тәэмин итә һәм тармакның экспорт куәтен актив үстерә.