июль, 2016 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов Кукмар муниципаль районында булды.

2016 елның 28 июленә Татарстанда 356,5 мең гектардан 1107, 2 мең тонна ашлык суктырып алынды, уртача уңдырышлылык 31,1 ц/га тәшкил итә.

2016 елның 6 аенда “Агрокөч” АҖ агрофирмаларында 27 мең тоннадан артык сөт җитештерелгән, бу узган елның шушы чорына караганда 1,6 мең тоннага күбрәк.

Кичә, 27 июльдә, Татарстан Республикасы Теләче муниципаль районында уракта үзләрен күрсәткән комбайнчыларга акчалата премияләр алу өчен беренчесертификатлар тапшырылды.

Татарстан Республикасы Нурлат муниципаль районының «Нурлат элеваторы»ЯАҖендә бар куәткә яңа уңышны кабул итү бара.